PIŁKARSKIE ZMAGANIA ROZPOCZĘTE

Ruszyły kolejne, międzyszkolne rozgrywki o Mistrzostwo Szczecina Piłki Nożnej chłopców klas pierwszych. Nasi zawodnicy mają do rozegrania łącznie 3 mecze w swojej grupie w systemie " każdy z każdym ". Mimo zmiennych warunków atmosferycznych reprezentanci klas 1b,1d,1f wygrali mecz otwarcia z LO II 7:0, a w drugim spotkaniu zaliczyli dwa trafienia. Królem strzelców w dzisiejszych zmaganiach został Przemysław Pajda, który strzelił aż 6 bramek. Przed nami jeszcze jeden mecz o wejście do półfinału! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

KONKURS DER DIE DAS

III edycja Konkursu Wojewódzkiego Der Die Das z elementami wiedzy o krajach niemieckojęzycznych za nami. W miniony piątek 12 kwietnia wręczono nagrody najlepszym uczniom szkół podstawowych, którzy wykazali się znajomością nie tylko gramatyki języka sąsiada, ale też wiedzą krajoznawczą.

TRANSPLANTOLOGII TAK

3 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wyjątkowym Forum Młodych - BO NOWE JEST NADZIEJĄ zorganizowanym przez Fundację Pasjonaci Życia oraz miasto Szczecin. Lekarze transplantologii, koordynatorzy transplantacyjni oraz osoby po przeszczepach poruszali tematy donacji w Polsce. Dziś już wiemy co zrobić by dać szansę innej Osobie na drugie życie.

GEOEXPLORER

IV edycja GeoExplorer, Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego z elementami języka angielskiego i realioznawstwa została zakończona sukcesem uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie Martyny Zuń. Drugie miejsce zajął Tobiasz Sadownik z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie, a trzecią laureatką została Aleksandra Drećko reprezentującą SP nr 23 w Szczecinie. Wyróżnienia przyznano Maii Gzyl z SP nr 53 w Szczecinie oraz Szymonowi Gwaderze z SP 74 w Szczecinie.

TURYSTYCZNIE W III LO

Zajęcia terenowe z Turystyki dla klasy językowo-geograficznej odbyły się tym razem w miejskiej przestrzeni Szczecina. Uczniowie spacerując Miejskim Szlakiem Turystycznym mogli poznać Szczecin i jego historię. Rozwiązując zadania w formie gry terenowej uczniowie dowiedzieli się, gdzie skrywa oszczędności Piotr i Paweł, jak stary jest Mateusz, co mieści się po globusem...

MOŻE ZOSTAĆ STRAŻAKIEM

Co łączy chuligana i przetwornicę? Straż Pożarna! Czwarte klasy miały okazję poczuć się jak strażak choć przez chwilę! Piękny powrót do czasów dzieciństwa. Być może po dzisiejszym spotkaniu i poznaniu zalet i wad zawodu strażaka ktoś z nas nim zostanie.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Kolejne sportowe zmagania "Trójkowiczów"! Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentowania swoich sił i umiejętności w Międzyszkolnym Turnieju Koszykówki zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. Zawodnicy z "Trójki" rozegrali 2 intensywne mecze, co w rezultacie dało im 4 lokatę. Wszystkim reprezentantom szkoły, a w szczególności maturzystom gratulujemy ostatniego tak udanego występu w murach III LO.

FINAŁ PUCHARU SZCZECINA W WIOŚLARSTWIE HALOWYM

Lena Pawłowska z klasy 1a została wicemistrzynią Szczecina w wioślarstwie halowym w kategorii dziewcząt z rocznika 2009. Jesteśmy bardzo dumni. Dzisiaj odbył się finał Pucharu Szczecina w Wioślarstwie Halowym . Do ścisłego finału dostało się 7 uczniów naszej szkoły i wszyscy godnie ją reprezentowali. Lena stanęła na podium pokonując 48 zawodniczek! Gratulujemy !