JUBILEUSZ III LO – radośnie i wzruszająco…

JUBILEUSZ III LO – radośnie i wzruszająco…

30 września i 1 października obchodzone były ,,urodziny’’ III Liceum Ogólnokształcącego w Dąbiu. Przybyło na nie wielu absolwentów, uczniów szkoły, przedstawicieli władz, byłych pracowników. Wszyscy dobrze się bawili, a czas upłynął w miłej atmosferze.

Pierwszego dnia o godzinie dziewiątej trzydzieści odbył się przemarsz uczniów ulicami Dąbia, a następnie wraz z absolwentami i innymi szkołami reprezentowanymi przez poczty sztandarowe miała miejsce Msza Święta w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły na uroczysty apel oraz przedstawienie. Podczas uroczystej akademii szkole nadano Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla miasta i regionu.

W sobotę o godzinie dziesiątej na terenie szkoły zorganizowano rodzinny piknik. Zaprezentowało się wielu amatorów jak i zawodowych muzyków, tancerzy oraz piosenkarzy. Dla gości przygotowano ,,loteriadę’’ z ciekawymi nagrodami, kącik z łamigłówkami matematycznymi oraz – z myślą o najmłodszych – kącik artystyczny. Miłośnicy sportu mogli obejrzeć fascynujący mecz koszykówki z nietypowym sędzią – księdzem. Chętne osoby miały okazje wykazać się wiedzą na temat historii szkoły. Najcenniejsze jednak okazały się spotkania po latach, radosne i pełne emocji. Pozytywny i pełen energii był zwłaszcza jeden rocznik absolwentów naszej szkoły, który już przed rozpoczęciem uroczystości demonstrował dumnie transparent „Absolwenci 1968”.

W budynku szkolnym goście wykonywali zdjęcia za pomocą fotobudki przy użyciu rekwizytów. W salach lekcyjnych goście podziwiać mogli wystawy, gazetki szkolne związane z bogatą historią III Liceum Ogólnokształcącego oraz stare i te najnowsze kroniki i dokumenty szkolne.

Dzięki inicjatywie uczniów można było udać się na słodki poczęstunek i gorącą kawę lub herbatę. Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu, czy zabawek dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak cudownie się z nami bawili, dziękujemy za wzruszenia, wspomnienia, radość. Mamy nadzieję, że dzięki nam dawni wychowankowie chociaż przez chwile wrócili do młodzieńczych lat.

Oliwia Zacharewicz
Laura Przedpełska
Koło dziennikarskie III LO