MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Białej Laski (15 października) wzięliśmy udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Poznawaliśmy Alfabet Braille’a, zasady zachowania w towarzystwie osoby niewidomej, podstawy orientacji przestrzennej, a także inspirujące historie osób niewidomych Sprawdziliśmy w jaki sposób „biała laska” ułatwia poruszanie się osobom niewidomym, a także zapoznaliśmy się z sześciopunktem. Odczytywaliśmy informacje, i sami tworzyliśmy krótkie wiadomości przy zastosowaniu Alfabetu Braille’a i użyciu tabliczek brajlowskich. W ramach podsumowania powstał list z życzeniami dla uczniów i pracowników Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy, którzy są głównymi organizatorami akcji.