JA W OBLICZU DOROSŁOŚCI

"Ja w obliczu dorosłości". To hasło przyświecało tegorocznemu eksperymentowi edukacyjnemu w naszym liceum. Projekt jest wzorowany na szkolnictwie fińskim (wg ekspertów najlepszym systemie na świecie), trwa tydzień i składa się z trzech części: bloków przedmiotowych skupionych wokół tematu przewodniego, projektu wykonanego przez grupę uczniów pod opieką nauczyciela i jego prezentacji na forum szkolnym. Wszystko po to by uczyć się poprzez działanie, kształcić umiejętności miękkie i zdobywać cenne doświadczenie na przyszłość. Na podsumowaniu eksperymentu zespoły prezentowały gry planszowe, przedstawienia, sondy, teleturnieje...Było mądrze, kreatywnie, matematycznie... Było wesoło, zaskakująco, refleksyjnie... Było.... dojrzale, a dorosłość pukała do UCZNIÓW zewsząd.