Wyjazd integracyjny klas I

Na podbój Niechorza

W drugim tygodniu września pierwszoklasiści z naszego liceum udali się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę. Po zakwaterowaniu w ośrodku, uczniowie wraz z opiekunami wybrali się nad morze, gdzie czekały na nich dwie konkurencje – przelewanie rękoma morskiej wody do butelki i stworzenie jak najdłuższego łańcucha z rzeczy, które były pod ręką. Po obiedzie uczniowie każdej klasy zostali podzieleni na dwie grupy i wszyscy wspólnie bawili się w podchody, poznając jednocześnie Niechorze. Zakończenie pierwszego dnia świętowali ogniskiem. Tańce i śpiewy trwały do późnych godzin wieczornych, po czym każdy z wesołą miną udał się do swojego pokoju.  Drugiego dnia odbyły się zajęcia sportowe. Biolodzy zwyciężyli w meczu siatkówki plażowej, zaś humaniści zrewanżowali się podczas gry w nożną. Zabawa była tak udana, że nikt nie traktował jej jak rywalizacji. Zawiązało się wiele nowych znajomości, a uczniowie niechętnie, lecz z uśmiechem wrócili do domów.

Autor: Karolina Dąbrowska