Wycieczka do Londynu

Dnia 30 kwietnia 2014 roku uczniowie naszego liceum pod opieką Pani Kryśków pojechali na tygodniową wycieczkę do Londynu. Głównym celem wyjazdu było oswojenie się z językiem angielskim w praktyce oraz zwiedzenie tego bogatego historycznie miasta.

 Już pierwszego dnia w Londynie trafiliśmy na szereg atrakcji. Mimo wyczerpania jednodniową podróżą autokarem z zapałem przystąpiliśmy do zwiedzania atrakcji miasta. Zaczęliśmy od pięknego Greenwich Park z którego po raz pierwszy ujrzeliśmy niesamowitą panoramę Londynu. Następnie metrem dojechaliśmy do Canary Wharf – centrum biznesu w Londynie, który zrobił chyba na mnie największe wrażenie, ze wszystkich atrakcji, które ujrzeliśmy. Pod koniec dnia udaliśmy się do naszych nowych angielskich “rodzin” u których mielimy mieszkać podczas wyjazdu. Okazały się one bardzo przyjazne i gościnne, starały się okiełznać w nas strach przed komunikacją z Anglikami. Wieczorem dawały nam również do dyspozycji czas wolny podczas którego mogliśmy zobaczyć jak żyją Londyńczycy, spacerując po zamieszkałej przez nas dzielnicy. Kolejne dni spędziliśmy bardzo podobnie, zwiedzaliśmy Londyn za dnia, a wieczorem socjalizowaliśmy się z naszymi „host families”. Zobaczyliśmy wiele niesamowitych miejsc i budowli, znanych na całym świecie, takich jak Big Ben czy Oxford. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, fani piłki nożnej mogli odkryć stadion Chelsea – Stamford Bridge, a na przykład miłośnicy zakupów doskonale odnaleźli się na Oxford Street, czyli najdłuższej ulicy ze sklepami w Londynie.

 Z Londynu wracaliśmy z niedosytem. Mimo, że zobaczyliśmy tyle niesamowitych atrakcji to nadal chciałoby się zostać dłużej i poznać kolejne tajemnice tego miasta. Wycieczka na pewno należy do tych, których się nie zapomina!

 Maksym Daniszewski

Klasa 1b

preloader
026
100
112
133
343
360
413
539
616

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.