Wycieczka do Wrocławia

Każdy potrzebuje chwili wytchnienia od szkolnej, szarej codzienności. Nawet tegoroczni maturzyści! Taką okazję do relaksu miała klasa 3c pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Mentek i pani Marzeny Sokołowskiej.
Z samego rana 28 października młodzież wraz z opiekunami wyruszyła w podróż do Wrocławia. Pięciogodzinna jazda pociągiem nie zniechęciła uczniów do poznawania uroków miasta. Spędzili oni dwie godziny z przewodnikiem, zwiedzając między innymi Ostrów Tumski, Ossolineum, piękny Rynek Główny, przy okazji poznając wrocławskie krasnale. Nie obyło się również bez zobaczenia słynnej Panoramy Racławickiej, której widok zrobił na młodzieży ogromne wrażenie.

Kolejny dzień obfitował we florę i faunę, bowiem 3c, jak przystało na klasę biologiczno-medyczną, udała się do Ogrodu Botanicznego, gdzie podziwiała różnorodność gatunkową roślin, począwszy od widliczki, przez figowce i kakaowce, po miłorzęby japońskie. Klasa zwiedziła także wrocławskie ZOO, gdzie obserwowała dostojne lwy, śmiała się przy małpich wygłupach oraz oklaskiwała podwodne akrobacje kotików afrykańskich w Afrykarium. Po całodziennym trudzie, późnym popołudniem młodzież relaksowała się podziwiając pokaz multimedialnej Fontanny przy Hali Stulecia, będącej ciekawym obiektem architektonicznym wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Wisienką na torcie był wjazd windą na 49 piętro Sky Tower – najwyższego budynku w Polsce, gdzie w ostatni dzień wycieczki urzekła zarówno klasę jak i opiekunów oglądana stamtąd panorama Wrocławia.

Niestety, wszystko co piękne szybko się kończy. Z naszej fantastycznej wyprawy powróciliśmy do Szczecina z bagażem zapełnionym nowymi wrażeniami i dobrymi wspomnieniami. Po takim odpoczynku – maturo przybywaj!

Julia Czurłowska

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC