V edycja Gry Terenowej „Znam Szczecin Dąbie” za nami

Dąbie – piękna dzielnica Szczecina

historię, zabytki i jej urokliwe zakątki odkrywali uczestnicy V edycji Gry Terenowej „Znam Szczecin–Dąbie”, zorganizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w dniu 23 marca 2018 r.

Gra terenowa to konkurs nietypowy, interdyscyplinarny, łączący wiedzę z zabawą. Jego uczestnicy poruszając się wzdłuż wyznaczonej na mapie trasy, na punktach kontrolnych łamali sobie głowy nad zadaniami z zakresu historii, architektury oraz przyrody Dąbia. Obliczali i porównywali koszt przejazdu pociągiem i samochodem z Dąbia do najodleglejszego zakątka Polski, rozszyfrowywali tajemnicze składniki wykorzystane do oznaczenia pH gleby, rozpoznawali styl architektoniczny dworku myśliwskiego, gatunki sieci troficznej ekosystemu rzeki Płoni, wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas  Resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pokonywali własne słabości podczas spotkania z duchami w lochach kościoła. Po zmaganiach umysłowych i fizycznych na wszystkich czekały pieczone kiełbaski.

Zwycięskie  drużyny:

Gimnazjum nr 35 w Szkole Podstawowej nr 39 – I miejsce

Gimnazjum nr 39 w Szkole Podstawowej nr 28 – II miejsce

Gimnazjum nr 6 w Technikum Technologii Cyfrowych – III miejsce

otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wysiłek i zaangażowanie każdego ucznia zostały docenione i nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Radę Osiedla Dąbie oraz Kino Helios.

Jesteśmy przekonani, że nasza urokliwa dzielnica – Dąbie odkryła przed uczestnikami wiele swoich tajemnic, ale na pewno nie wszystkie. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich gimnazjalistów Szczecina na kolejne zmagania i atrakcje turystyczne w następnym roku szkolnym.

Organizatorzy: III Liceum Ogólnokształcące