Tydzień czytania w III LO

Tydzień Czytania w III Liceum Ogólnokształcącym

Jeżeli wierzyć Umberto Eco, że „Kto czyta książki- żyje podwójnie”, w tym tygodniu uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wiedli co najmniej podwójne życie. Korytarze przyozdobiły fragmenty ulubionych książek, a w klasach zawisły gazetki zachęcające do czytelnictwa. Na szkolnym facebooku pojawiło się kilka ciętych recenzji w ramach konkursu „50 słów recenzji”. Uczniowie wzięli również udział w konkursie „Czytanie Po Ścianie”, gdzie szukali odpowiedzi na podchwytliwe pytania w wywieszonych na korytarzach fragmentach. Na koniec biliśmy rekord na jednoczesne czytanie w dniu 10.06 o godzinie 10. Czytaliśmy oczywiście stronę 10 😉 Rozstrzygnięcie wszelkich konkursów odbędzie się na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Za nagrody dziękujemy Radzie Rodziców oraz P. Sylwii Osowskiej z klubu czytających rodzin Moliki.