Trójka pamięta o bohaterach Niepodległej

Organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie konkurs „Symbole narodowe i bohaterowie Niepodległej”, cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku, w IV edycji konkursu, udział wzięło 70 uczniów z 8 szkół podstawowych Szczecina (SP 23, SP 39, SP 14, SP 71, SP 53, SP 48 OSM I stopnia) oraz III LO, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych. W uroczystości podsumowania konkursu udział wzięło wielu gości. Głos zabrali goście honorowi, którzy od paru lat towarzyszą nam w obchodach rocznic patriotycznych organizowanych w naszej szkole: p. płk AK Bolesław Pawłowski oraz p. kpt AK Ryszard Staszkiewicz. Obecny był również p. Jerzy Mużyło – Prezes Stowarzyszenia Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć. Wykład dla uczniów pt. „Jak obchodzono Święto Niepodległości w PRL-u”, wygłosił p. dr Michał Siedziako z Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie rozdane zostały dyplomy i nagrody. W kategorii szkół podstawowych klas V VI, 1 miejsce zdobyła Antonina Janus OSM I Stopnia, 2 miejsce zajął Kajetan Kotfis z SP 53 a 3 – Mateusz Witkowski z SP 71 . W kategorii klas VII-VIII: 1 miejsce zajął Jakub Cieślak z SP 53, 2 – Ziemowit Śledziński SP 53, a 3 – Anna Słabosz z SP 23. W kategorii – liceum, zwyciężył Kacper Ignatowicz, 2 miejsce zajęła Karolina Rzymka, a 3 miejsce zdobyła Oliwia Kuras. Gratulujemy zwycięzcom. Fundatorami nagród byli: Instytut Pamięci Narodowej, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Urząd Miasta Szczecin. Dziękujemy naszym uczniom za udział oraz pomoc w organizacji uroczystości. Organizatorami konkursu były; Dorota Rosicka – nauczyciel historii oraz Magdalena Sicińska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego.