Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Za wolność Ojczyzny oddali życie. ”

Już po raz trzeci w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Świadomy patriotyzm”, odbył się konkurs poświęcony żołnierzom Niezłomnym -niedocenionym bohaterom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. W konkursie udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły, którzy musieli opanować szeroki zakres wiedzy historycznej.

I miejsce zajął Kacper Ignatowicz uczeń klasy 1a.
Nagrodę wręczyli :pan Artur Szałabawka – poseł na Sejm RP oraz pani Romana Nowińska- Sybiraczka.

II miejsce zajęła Ewa Szyntor uczennica klasy 1a.
Nagrodę wręczyli :pan Krzysztof Kowalczyk dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz pan Ryszard Staszkiewicz Kapitan 5 Wileńskiej Brygady AK, pseudonim ”Łoś”

III miejsce zajęły :Zofia Lisiecka z klasy 2b i Katarzyna Miltyk z klasy 1a. Nagrody wręczyli pani dyrektor Barbara Kwiatek oraz pan Bolesław Pawłowski żołnierz Armii Krajowej.

IV miejsce zajęli: Emilia Hedzielska z klasy 1a i Patryk Schmidt z klasy 1b. Nagrody wręczył pan Krzysztof Romianowski- radny Osiedla Kijewo.

V miejsce zajęła Elwira Drabik z klasy 1b.
Nagrodę wręczyła pani Iga Bańkowska kustosz Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone 28.02.2019r. w czasie uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w III LO. Wszystkim uczniom , którzy wzięli udział w konkursie gratuluję. Wykazaliście się wiedzą wykraczającą poza ramy programu szkolnego, którą dziś możecie dzielić się z innymi.

Organizator konkursu Magdalena Sicińska