Oferta edukacyjna 2020/21

ABSOLWENCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

Decydując się na naukę w III LO:

* wybierasz profil klasy na etapie naboru do liceum,

* uczysz się trzech przedmiotów w zakresie rozszerzonym: dwóch zgodnie z profilem klasy, a trzeci wybierasz zgodnie ze swoimi zainteresowaniami spośród zaproponowanych przez szkołę (będzie on realizowany w grupie międzyoddziałowej),

* uczysz się języków obcych (język angielski, język niemiecki) w grupach międzyoddziałowych, zgodnie z poziomem swoich umiejętności.

Jesteś kreatywny, otwarty na kulturę, sztukę, film, teatr, dziennikarstwo…?

PROFIL HUMANISTYCZNO – ARTYSTYCZNY jest dla Ciebie!

Przygotuje Cię do studiów uniwersyteckich na kierunkach: filologia polska, angielska, niemiecka, psychologia,  dziennikarstwo, kierunki artystyczne…

Przedmioty rozszerzone:
język polski, historia i trzeci przedmiot do wyboru: język obcy lub geografia.

Przedmioty uzupełniające: zajęcia artystyczne, edukacja medialna.

Profil objęty patronatem: Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Jesteś otwarty na świat, drugiego człowieka, lubisz eksperymentować?

Wybierz PROFIL BIOLOGICZNO – MEDYCZNY!

Przygotuje Cię do studiów uniwersyteckich na kierunkach: medycyna, stomatologia, rehabilitacja, farmacja, dietetyka, kosmetologia, analityka medyczna, weterynaria, ochrona środowiska, technologia chemiczna.

Przedmioty rozszerzone:
biologia, chemia, trzeci przedmiot do wyboru: język obcy lub geografia.

Przedmioty uzupełniające: fizyka medyczna, zasady racjonalnego żywienia.

Profil objęty patronatem: Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.