Oferta edukacyjna 2019/20

W roku szkolnym 2019/20 planujemy utworzenie trzech klas pierwszych dla absolwentów gimnazjów i trzech klas pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych. Będą to klasy o profilach:

1. humanistyczno – artystycznym

2. społeczno – prawnym

3. biologiczno – medycznym

Szczegółowe informacje wkrótce. Zapraszamy też na dzień otwartej szkoły, 22 marca 2019 r. (piątek).

Decydując się na naukę w III LO:

• wybierasz profil klasy na etapie naboru do liceum,
  • w klasie pierwszej realizujesz kształcenie ogólne w zakresie podstawowym,
  • uczysz się trzech przedmiotów w zakresie rozszerzonym: dwóch zgodnie z profilem klasy, a trzeci wybierasz zgodnie ze swoimi   zainteresowaniami spośród zaproponowanych przez szkołę (będzie on realizowany w grupie międzyoddziałowej),
  • języków obcych (j. angielski, j. niemiecki ) uczysz się w grupach międzyoddziałowych, zgodnie z poziomem swoich umiejętności.

Jesteś kreatywny, otwarty na kulturę, sztukę, film, teatr, dziennikarstwo…?

PROFIL HUMANISTYCZNO – ARTYSTYCZNY jest dla Ciebie !

Przygotuje Cię do studiów uniwersyteckich na kierunkach: prawo, psychologia, filologia polska, angielska, niemiecka, dziennikarstwo, kierunki artystyczne, ekonomia, turystyka…

Przedmioty rozszerzone: język polski, historia i trzeci przedmiot do wyboru: język obcy lub WOS.

Przedmioty uzupełniające: zajęcia artystyczne, elementy dziennikarstwa, elementy prawa, przyroda. Profil objęty patronatem: Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego,  Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Jesteś otwarty na świat, drugiego człowieka, lubisz eksperymentować?

Wybierz PROFIL BIOLOGICZNO – MEDYCZNY !

Przygotuje Cię do studiów uniwersyteckich na kierunkach: medycyna, stomatologia, rehabilitacja, farmacja, dietetyka, kosmetologia, analityka medyczna, weterynaria, ochrona środowiska, technologia chemiczna. Przedmioty  rozszerzone: biologia, chemia, trzeci przedmiot do wyboru: język obcy lub WOS. Przedmioty uzupełniające: fizyka medyczna, zasady racjonalnego żywienia, historia i społeczeństwo. Profil objęty patronatem: Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.