Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2011

Dni 19 – 23 października poświęcone zostały promocji czytelnictwa w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Panie bibliotekarki zorganizowały Konkurs Wiedzy Bibliotecznej, dotyczący historii pisma, książki, pojęć bibliotecznych, zadań związanych z pracą biblioteki, wyszukiwaniem informacji w słownikach i encyklopediach oraz katalogach i Internecie.
W wyniki zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła Marta Luc z kl. 2 b, II miejsce zdobyła Justyna Narzekalak z 3 b, na miejscu III uplasowała się Kasia Migut z tej samej klasy. Na długiej przerwie były czytane przez uczniów fragmenty ulubionych książek, wśród klas 1 przeprowadzono ankietę czytelniczą. Dostarczono też plakat promujący czytelnictwo wśród młodzieży. Na chętnych czekają zakładki do książek z informacjami na temat biblioteki szkolnej i Centrum Informacji Multimedialnej.