Lekcja w zoo w Eberswalde

Czy struś naprawdę chowa głowę w piasek? Czy lew może nie mieć grzywy? Dlaczego gibbony śpiewają? 2c już zna odpowiedzi na te pytania. 27.05.2014, klasa biologiczno-medyczna, pod opieką P.Marzeny Sokołowskiej i P.Zuzanny Siwek-Jacoszek udała się na lekcję w zoo w Eberswalde. Tematem przewodnim wizyty było poznanie roli ogrodów zoologicznych w ochronie zagrożonych gatunków zwierząt. Klasa zwiedzała ogród pod przewodnictwem P. Pauliny Ostrowskiej-polskojęzycznej opiekunki zwierząt, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o przeróżnych gatunkach hodowanych w zoo oraz przygotowała dla naszej grupy karty pracy w języku polskim.

Po wizycie w zoo, uczniowie udali się na wystawę interaktywną, gdzie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat energii odnawialnych. Warto wspomnieć, że w przygotowanie wystawy zaangażowani byli artyści plastycy ze Szczecina.

Na koniec pobytu w uroczym Eberswalde, klasa 2c postanowiła wspiąć się na ponad osiemdziesięcioletnią windownię statków w Nederfinow i zaobserwować jedyny w swoim rodzaju proces podnoszenia statków na wysokość 36 metrów. Wszystko co dobre, szybko się kończy, i trzeba było wrócić do Szczecina. Pozostały wspomnienia, a kilka z nich uwieczniono na zdjęciach. Zapraszamy do oglądania!

preloader
DSC02945
DSC02954
DSC02973
DSC02974
DSC02981
DSC02985
DSC02991
DSC02992
DSC02994
DSC02999

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.