Gra terenowa 2017

„ZNAM SZCZECIN DĄBIE” – GRA TERENOWA DLA GIMNAZJALISTÓW

Historię, zabytki i jej urokliwe zakątki odkrywali uczestnicy Gry Terenowej „Znam Szczecin – Dąbie”, którą zorganizowało III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w dniu 24 marca 2017 r.

Do udziału w tegorocznej, czwartej już edycji konkursu, zgłosiły się cztery 5–osobowe zespoły ze szczecińskich gimnazjów: Gimnazjum nr 23 w Zespole Szkół nr 1, Gimnazjum nr 33 w Zespole Szkół nr 7, Gimnazjum nr 35 w Zespole Szkół nr 12, Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkół nr 11.

Gra terenowa to konkurs nietypowy, łączący wiedzę z zabawą. Gimnazjaliści wraz ze swoimi opiekunami wędrowali wzdłuż wyznaczonej na mapie trasy. Na punktach kontrolnych łamali sobie głowy nad zadaniami z zakresu historii, architektury oraz przyrody Dąbia. Obliczali zagęszczenie okazów lipy na Placu Słowiańskim, długość mostu liczbą kroków, „przelewali” deszczówkę zebraną w cokole pod Pomnikiem Żołnierza do puszek coca-coli, wyjaśniali dlaczego pieprz utrzymuje się na powierzchni wody, jakie znaczenie dla organizmów żyjących w rzece Płoni ma występujący zimą na jej powierzchni lód, odkrywali tajemnice Dąbskiego Kościoła, Hotelu Bończa, segregowali śmiecie w Ekoporcie, rozpoznawali jadalne korzenie, łodygi, kwiatostany na ryneczki Lidla.

Wszystkim towarzyszyły dobre humory i wspaniała, słoneczna pogoda.
Po zmaganiach umysłowych i fizycznych na młodzież czekały pieczone kiełbaski.

Zwycięskie  drużyny:

Gimnazjum nr 35 w Zespole Szkół nr 12               I miejsce

Gimnazjum nr 33 w Zespole Szkół nr 7                   II miejsce

Gimnazjum nr 39  w Zespole Szkół nr 11                III miejsce

otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wysiłek i zaangażowanie każdego ucznia zostały docenione i nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Kino Helios, Marina Club, KFC, Kawiarnię „Dawne Dąbie”, Dyrektora III LO.

Jesteśmy przekonani, że nasza urokliwa dzielnica – Dąbie odkryła przed uczestnikami wiele swoich tajemnic, ale na pewno nie wszystkie. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na kolejne zmagania i atrakcje turystyczne na następny rok szkolny.

III Liceum Ogólnokształcące