Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W trakcie nie tylko przypomnieliśmy sobie krótką historię obchodów tego święta, ale także dowiedzieliśmy się o wyróżnieniach, które z tej okazji zostały przyznane naszym nauczycielom i uczniom. Pani Mirosława Adamowicz i Zbigniew Lewandowski zostali uhonorowani Nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina. Uczennica klasy III b Manuela Bartczak otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tradycyjnie klasy pierwsze złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i tym samym zostały oficjalnie przyjęte do społeczności III LO.

W części artystycznej uroczystości porwani zostaliśmy do „Tańca z Gwiazdami III LO”, np. ze Słońcem – naszą Panią Pedagog. Mieliśmy także okazję zobaczyć nowatorski spektakl klasy III b „Biuro Matrymonialne”. Całość zamknęła piosenka w wykonaniu Zuzanny Łaby i życzenia uczniów dla grona pedagogicznego.

Za organizację uroczystości odpowiedzialne były klasy IIa i IIIb.