Bieg Dąbski

24 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Biegu Dąbskim zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2  w Szczecinie. Do rywalizacji sportowej przystąpiło ok. 580 uczestników ze Szczecina i okolic, w tym 11 reprezentantów III Liceum Ogólnokształcącego. Potyczki sportowe odbywały się na różnych dystansach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jak co roku nasi podopieczni  mogą pochwalić się sukcesami i cieszyć ze zdobytych pucharów, dyplomów oraz nagród. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz wysoką frekwencją co widoczne jest w tabeli podsumowującej zawody.

Niekwestionowanym liderem naszej grupy na dystnasie 1500 m okazał się Jakub Bąkowski z klasy II B, który zajął 1 miejsce broniąc tytułu mistrza z ubiegłego roku. Srebrnym medalistą został Łukasz Sobański z klasy I A. W kategorii OPEN chłopców na dystansie 3000 m srebrny medal zdobył absolwent III LO Sebastian Norel. W zawodach wzięły udział także Vanessa Gwiaździńska i Kamila Kempińska z klasy 1b, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce.