Nasza szkoła przybrała odświętne barwy. Dla Niepodległej…

Europejski dzień przywracania Czynności Serca

Maturzyści z III LO czynnie wzięli udział w pokazach oraz biciu rekordu RKO w hali Netto Arena w Szczecinie.

Projekt „ZAWSZE RATUJĘ”

Nasi uczniowie już po raz trzeci biorą udział w projekcie realizowanym przez WOPR Szczecin pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecina.

Debata W Muzeum Dialogi Przełomy

„Sierpień’88 dokończył demontaż PRL” – tej tezy broniliśmy podczas debaty oxfordzkiej z reprezentacją VIII LO w Muzeum Dialogi Przełomy.

Wizyta w Warszawie

Z okazji jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się wycieczka do Warszawy na zaproszenie posła na Sejm VIII kadencji pana Artura Szałabawki.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczenia w obradach Sejmu a także poznaliśmy historię Sejmu i Senatu. Obiad zjedliśmy w restauracji sejmowej i ruszyliśmy w dalszą podróż.

PATRONATY

W ostatnim czasie III Liceum Ogólnokształcące podpisało umowy patronackie z:

• Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Szczecińską Agencją Artystyczną

– patronatem objęte zostaną klasy o profilu humanistyczno – artystycznym

a także

• Wydziałem Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

– patronatem objęte zostaną klasy o profilu biologiczno – medycznym.

Więcej: https://lo3.szczecin.pl/patronaty/#more-6690