Trójka pamięta o bohaterach Niepodległej

Konkurs „Symbole narodowe i bohaterowie Niepodległej” organizowany przez III LO cieszy się coraz większą popularnością. W uroczystości podsumowania IV edycji konkursu udział wzięło wielu gości.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

Kocham, rozumiem i oddać jej nie umiem – tak o wolności śpiewali w naszej szkole nie Chłopcy z Placu Broni, a nasi uczniowie.

Medaliści z Trójki

Jak co roku w zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie, reprezentanci naszego liceum wykazali się wysoką sprawnością fizyczną. Z walki o Mistrzostwo Prawobrzeża ponad 20 uczniów wróciło z medalami.

Turniej piłki nożnej

„Orlik w Dąbiu łączy młodzież”. Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych Szczecina walczyli o Puchar Dyrektora III LO w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców.

PATRONATY

W ostatnim czasie III Liceum Ogólnokształcące podpisało umowy patronackie z:

• Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Szczecińską Agencją Artystyczną

– patronatem objęte zostaną klasy o profilu humanistyczno – artystycznym

a także

• Wydziałem Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

– patronatem objęte zostaną klasy o profilu biologiczno – medycznym.

Więcej: https://lo3.szczecin.pl/patronaty/#more-6690