JEMY WARZYWA I OWOCE

O tym, że warto jeść warzywa i owoce, 16 czerwca 2016 r., przekonywali młodzież III LO uczniowie klasy drugiej biologiczno – medycznej. Po ciężkim roku zakuwania wiedzy, czym jest błonnik i jaka jest jego rola, czym są antyoksydanty i gdzie je można znaleźć w naszej diecie, w jaki sposób oddziałują na organizm produkty o wysokim IG, jakie pokarmy zakwaszają organizm oraz do czego zakwaszenie prowadzi, mogli się nią podzielić z innymi.

Natalia Zalewska, Natalia Kaczorowska, Kinga Lange, Szymon Krawczyński przedstawili prezentację, wzbogaconą ciekawymi slajdami opracowanymi z wykorzystaniem PowerPoint. Oprócz prezentacji, uczniowie klasy biologicznej przygotowali dla społeczności III LO smaczne sałatki owocowe
i warzywne, które każdy mógł kupić za symboliczny grosik.

Mamy nadzieję, że zamiast batoników oraz chipsów w plecakach młodzieży szczecińskiej TRÓJKI pojawią się czerwone, granatowe i zielone warzywa oraz owoce.