„Trójka” na szkoleniu RescueLAB.

Uczniowie klas pierwszych III LO już po raz trzeci wzięli udział w szkoleniu  pierwszej pomocy RescueLab, organizowanego przez WOPR na Uniwersytecie Szczecińskim. Każdy uczestnik szkolenia przeprowadzał na fantomie resuscytację krążeniowo- oddechową u osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia, defibrylację z użyciem AED, pierwszą pomoc przy zadławieniu oraz utrwalili sobie technikę układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Na koniec szkolenia uczniowie przystąpili do egzaminu, po którym każdy dowiedział się w ilu procentach udało mu się skutecznie przeprowadzić RKO.

Projekt RescueLAB objęty jest patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i WOPR. Wpisany jest jako jeden z elementów realizowanego przez uczniów III LO projektu „Ratuję, bo potrafię” oraz ”Świadomy patriotyzm” pod opieką p. Magdaleny Sicińskiej.

Uczniowie klas drugich i trzecich mogą wydrukować certyfikaty, ze strony www.system.wopr.szczecin.pl korzystając z założonych kont.